Україна, Київ, вул. Приколійна 21
ПН-ПТ: 9.00 - 19:00, СБ-НД: Вихідний

Чи можна ставити дитяче автокрісло в авто з подушками безпеки

Залишіть
заявку
і отримайте наш оновлений прайс-лист зі зниженими цінами на всі послуги
Александр Никоненко
(05.05.2021)

Дорога сповнена несподіванок. І тому кожен водій, сідаючи за кермо, зобов'язаний зберігати граничну уважність, і не забувати, що він відповідає не тільки за себе. Особливого ставлення вимагає перевезення в автомобілі дітей. Стандартний набір засобів безпеки ( ремені і подушки ) ефективний для дорослих, але не підходить для захисту малюків. Тримати їх на руках теж настійно не рекомендується. Дитину до 12 років можна перевозити тільки в спеціальному автокріслі, а діточок до року – в автолюльке.

Від того, наскільки правильно ви встановите ці пристосування, залежить не тільки здоров'я, але і життя маленьких пасажирів. Дитячий організм ще надзвичайно крихкий, і поштовх або удар, який легко перенесе доросла людина, для дитини може закінчитися трагічно. Щоб ДТП не заподіяло шкоди маленьким пасажирам авто, дитяче автокрісло або автолюльку необхідно встановити на найбезпечніше місце, з урахуванням розташування подушок безпеки. Про те, де найкраще ставити дитяче автокрісло – попереду або ззаду, і як Airbag впливає на безпеку під час перевезення дітей, ми розповімо в цій статті.

дитяче автокрісло та подушка безпеки схема

Як правильно ставити дитяче крісло щодо подушок безпеки

За результатами численних краш - тестів, статистичних даних і досліджень фахівців, найбезпечнішим місцем для установки дитячого автокрісла вважається задній ряд сидінь. Але за дитиною постійно потрібно доглядати, і до нього має бути легко дотягнутися. Особливо це актуально для батьків, яким доводиться возити малюків в поодинці. Постійно обертатися назад, щоб заспокоїти закапризнюється крихту, під час руху дуже небезпечно – це загрожує виникненням аварійної ситуації. А відразу ж зупинитися не завжди можливо. 

Тому всіх водіїв, яким постійно доводиться возити дітей, цікавить питання: чи можна встановити пристосування для перевезення дитини ближче, на переднє сидіння? В принципі, ставити його вперед ПДР не заборонено. Деякі сучасні моделі автомобілів навіть мають на передньому сидінні спеціальні бічні кронштейни для кріплення автолюльки.

Але, куди б ви не зібралися ставити дитяче крісло, вперед або назад, це потрібно робити строго за інструкцією, І з обов'язковим дотриманням деяких правил.

навіщо відключати airbag якщо сидить дитина в авто

Як встановити автолюльку на переднє сидіння

  • Відсуньте пасажирське крісло якнайдалі назад від передньої панелі, щоб було більше простору для установки автолюльки, і вона не загороджувала огляд.
  • обов'язково вимкніть пасажирську подушку безпеки! Якщо у вашому автомобілі немає функції, автоматично блокує її спрацьовування при малій вазі пасажира, зробіть це самостійно або зверніться в сервісний центр. Два геніальних винаходи, які врятували багато тисяч життів: дитяче автокрісло і подушки безпеки, ні в якому разі не можна використовувати разом. Думати, що Airbag послужить дитині додатковою страховкою – небезпечне оману. Стрімко надувається подушка безпеки вдарить дитяче автокрісло з величезною силою, розрахованої на витривалість дорослої людини, і може завдати йому непоправної шкоди.
  • Автолюльку для немовлят віком до півроку потрібно ставити на переднє сидіння тільки спинкою вперед. Якщо дитина буде розташована проти руху автомобіля, при різкому гальмуванні його головка відкинеться назад, і отримає максимальну підтримку. В іншому випадку інтенсивний «кивок» може пошкодити слабенькі шийні хребці малюка.
  • Автокрісло для діточок постарше можна встановити на передньому сидінні по ходу авто, особою вперед. Головне – щоб і саме утримує пристрій, і малюк в ньому, були надійно закріплені, а подушка безпеки відключена.

можна автолюльку ставити на переднє сидіння фото

Як ставити дитяче крісло на задньому сидінні

  • Дитяче автокрісло найкраще ставити по центру заднього ряду сидінь. Якщо встановити його відразу позаду водія, доглядати за дитиною буде важко. Та й влаштуватися за кермом зручно не вийде – водійське крісло не можна буде відсунути, а дошкільнята дуже люблять барабанити в його спинку ніжками, відволікаючи від дороги. А якщо встановити його за переднім пасажирським сидінням, до нього буде непросто дотягнутися. Розташування по центру дозволить бачити дитяче автокрісло в дзеркало заднього огляду, і малюк буде перебувати в межах досяжності.
  • Якщо ваш автомобіль обладнаний центральної подушкою безпеки, її обов'язково потрібно деактивувати
  • Бічні подушки безпеки відключати не треба – до дитячого автокрісла, встановленого посередині, вони не дістануть. А якщо у вас кілька маленьких дітей, Автокресла для них потрібно ставити таким чином, щоб вони не стосувалися дверей, і дитина не могла спертися на скло.

як встановити автокрісло в авто з airbag

Приділяйте належну увагу вибору відповідної моделі дитячого автокрісла, і міняйте його в міру дорослішання малюка. Пам'ятайте, що без цього пристрою возити дітей до 12 років дуже небезпечно. І тільки по досягненню цього віку і зростання не менше 145 см. Дитина вважається досить дорослим, щоб для його захисту вистачало застосування ременів безпеки і повітряних подушок Airbag.

Instagram
@airbag__service