Україна, Київ, вул. Приколійна 21
ПН-ПТ: 9.00 - 19:00, СБ-НД: Вихідний

Чи спрацьовують подушки безпеки з непристебнутим ременем

Залишіть
заявку
і отримайте наш оновлений прайс-лист зі зниженими цінами на всі послуги
Александр Никоненко
(05.05.2021)

Система пасивної безпеки SRS – неодмінний атрибут кожного сучасного автомобіля. Вона включає в себе цілий набір датчиків, електронний блок управління, а також повітряні подушки і ремені безпеки. На те, щоб розробити чіткий алгоритм роботи системи, інженери провідних автоконцернів витратили цілі десятиліття. 

обов'язковим умовою для розкриття Airbag є удар достатньої сили, потужність і напрямок якого визначають датчики. Потім дані про нього передаються в ЕБУ, і вже він дає команду, яка змушує повітряні подушки спрацювати. Але, по суті, вони являють тільки додатковим утримує пристроєм, Що підсилює захисні властивості ременя безпеки. Чи спрацюють повітряні подушки, якщо він в даний момент не пристебнутий?

подушки безпеки не працюють без ременя фото

Залежність подушок безпеки від ременів: чи працюють вони без них 

Ремені безпеки – один з найважливіших елементів системи СРС. Вони були винайдені ще на початку XIX століття, практично на зорі автомобілебудування, і неодноразово довести свою ефективність у справі порятунку людських життів.

Набагато пізніше їм на допомогу прийшли подушки Airbag. З'явившись порівняно недавно, за коротку історію свого існування вони вже вберегли тисячі людей від трагічних наслідків ДТП. 

Тепер обидва цих пристрою входять в комплектацію будь-якого автомобіля. Але чи можна їх використовувати окремо, і чи спрацює подушка безпеки, якщо ремінь не пристебнутий?

Давайте подивимося, що може статися, якщо це все - таки відбудеться, і подушка вистрілить без ременя безпеки:

  • В результаті зіткнення автомобіль різко гальмує. При цьому тіла знаходяться в салоні людей продовжують з тією ж швидкістю рухатися вперед по інерції.
  • У цей момент датчики фіксують удар, електронний блок управління дасть команду подушкам безпеки. Щоб встигнути прийти на допомогу, і встати між людиною і жорсткими елементами салону, вона вистрілить за лічені частки секунди і зі швидкістю до 300 км / ч.
  • Якщо ремінь безпеки не пристебнутий, швидкість спрацювала повітряної подушки накладається на інерційну, і багаторазово посилюється. У надутом вигляді вона досить тверда, і у людини, який зустрівся з Airbag буквально на льоту, практично немає шансів вціліти.

подушки airbag та ремінь безпеки фото

Тобто повітряні подушки ні в якому разі не повинні розглядатися, як окремий засіб захисту. Нехтування до ременів безпеки при наявності в авто Airbag загрожує дуже сумними наслідками. Для непристебнутих людей вони з рятівних пристосувань перетворюються в дуже небезпечні, а іноді і смертоносні. Адже сила, з якою вони спрацьовують, розрахована на людину, утримуваного в кріслі ременями, а не летить назустріч надувається оболонці. 

Сучасні виробники врахували цей фактор, і в автомобілях нового покоління подушки безпеки ніколи не спрацюють, якщо людина не пристебнутий. У більш старших машинах такої функції ще немає. Тому їх водії зобов'язані подбати про власне благополуччя і здоров'я своїх пасажирів самостійно, і не тільки самим ніколи не їздити непристебнутим, але і вимагати того ж від усіх, що знаходяться в салоні.

На жаль, рівень відповідальності деяких водіїв залишає бажати кращого. З - за нелюбові до ременів безпеки, вони вважають за краще їздити без них. А щоб обдурити СРС, простягають стрічку за спинкою крісла, або ставлять заглушки. 

Але якщо введена в оману система не помітить, що ремінь безпеки не пристебнутий, і в момент виникнення небезпеки повітряні подушки спрацюють, ваші дії обернуться проти вас. Відучитися від такої звички дуже просто: подивіться результати ДТП за участю непристебнутих водіїв і пасажирів. Чи не перетворюйте подушки безпеки зі своїх друзів у ворогів, і ніколи не вирушайте в дорогу непристебнутими.

чи вистрілить подушка безпеки якщо ремінь не пристебнутий

Instagram
@airbag__service