Україна, Київ, вул. Приколійна 21
ПН-ПТ: 9.00 - 19:00, СБ-НД: Вихідний

Чому загорілася лампочка подушки безпеки airbag

Залишіть
заявку
і отримайте наш оновлений прайс-лист зі зниженими цінами на всі послуги
Александр Никоненко
(20.08.2020)

Кожен раз, коли ви заводите автомобіль, що знаходиться в ньому система SRS сканується, і дані про її стан виводяться на приладову панель. Короткочасним світінням датчика подається знак, що подушки безпеки airbag справні, і готові надати вам допомогу при необхідності. Але іноді трапляється так, що індикатор не гасне по закінченню покладених 5 - і секунд, і горить далі. Чому так відбувається?

загорілася лампочка подушки безпеки фото

Якщо лампочка SRS загорілася і не згасає – безперервно моргає або горить рівномірно, значить, безумовно в системі безпеки стався збій. Пошкоджено можуть бути не тільки самі повітряні подушки, але і будь-які елементи airbag, або ж порушена зв'язок між ними. У будь-якому випадку, це потрібно терміново з'ясовувати, і усувати помилку, адже якщо подушки безпеки в потрібний момент просто не спрацюють, життя знаходяться в автомобілі людей опиниться під загрозою.

Можливі причини горіння індикатора airbag

Лампочка подушки безпеки, розташована на приладовій панелі автомобіля, загоряється при повороті ключа запалювання. В автомобілях різних марок цей значок може відрізнятися за зовнішнім виглядом: написи «Airbag» або «SRS»,  або піктограми, Яка зображує сидить в кріслі чоловічка. Якщо система в нормі, то індикатор, мигнувши не більше 6 раз, згасне.

піктограма помилка подушки безпеки airbag фото

Якщо на панелі авто лампочка горить навіть тоді, коли всі інші датчики вже погасли, для початку спробуйте просто завести автомобіль ще раз приблизно через 1 хвилину – можливо, це була помилка електронного блоку управління. Тоді при повторному скануванні він видалить невірний код помилки, підтвердить, що подушки безпеки знаходяться в робочій готовності, і лампочка вимкнеться сама.

Але якщо навіть при повторному перезапуску індикатор подушок безпеки не поспішає відключитися, значить, причина зовсім не в помилку ЕБУ, і її потрібно шукати глибше.

Найосновніші причини, чому на табло горить сигнальна лампочка системи airbag:

 • Закінчився гарантійний термін придатності піропатронів в подушках безпеки ( становить 8 - 10 років з моменту установки );
 • Прийшов в непридатність який - то з елементів airbag;
 • Між окремими частинами системи SRS порушилася зв'язок;
 • Сталося замикання, перегорів запобіжник або порушилася цілісність проводки;
 • На одній або декількох подушках безпеки завищено опір;
 • Пошкоджено датчики удару або блок управління;
 • Чи не був перепрошитий блок управління після ДТП, в його пам'яті збереглися попередні записи, він видає код помилки, і лампочка постійно горить; 
 • Акумулятор не дає достатньо напруги для коректної роботи airbag;
 • Після неакуратної прибирання, перетяжки, ремонту або заміни деталей салону, порушена проводка;
 • Неправильно підключені контакти повітряних подушок;
 • У датчики подушок безпеки airbag під час мийки автомобіля потрапила вода. 

Якщо лампочка зі значком подушки безпеки горить у вас на панелі з останньої причини, все відновиться, як тільки волога висохне. В інших випадках для виявлення і усунення проблеми буде потрібно ретельна перевірка.

що робити, якщо моргає значок airbag фото

Що робити, якщо горить і не гасне значок помилки подушки безпеки

Якщо справа стосується зовнішніх порушень, А не поломки всередині самої системи безпеки airbag або виходу з ладу повітряних подушок, то це можна буде виправити і самому. Але тільки якщо ви зуміли правильно встановити причину, і володієте потрібними навичками:

 • Якщо ви визначили, що лампочка SRS горить з - за низької напруги, зарядіть або замініть в автомобілі акумулятор;
 • Виявивши, що індикатор загорівся з - за порушених контактів або пошкодженої проводки, відновите їх цілісність.

Але не факт, що в результаті таких дій палаюча лампочка подушки безпеки гарантовано згасне: запис про помилку в системі могла зберегтися, і блок управління airbag потребуватиме обнуленні, А це доступно тільки професіоналам.

що робити, якщо горить піктограма подушки безпеки

Якщо після виконаних вами дій лампочка airbag продовжить горіти, більш глибоку перевірку всієї системи і самих подушок безпеки самостійно ви теж не зможете провести. Для цього потрібно спеціалізоване діагностичне обладнання та навички роботи з ним:

 • До системи airbag підключається тестер або мультиметр, який проводить перевірку і зчитує код помилки;
 • Майстер розшифровує цей код;
 • Виявлена несправність усувається;
 • Блок управління повністю обнуляється і перепрошується.

При найменшій помилку, допущеної при роботі з тестером або мультиметром, подушка безпеки може спрацювати і привести до серйозних травм. Тому, з метою власної безпеки, буде розумніше спочатку не експериментувати, а відразу, Як тільки на приладовій панелі вашого авто загорілася лампочка подушки безпеки, відігнати його в автосервіс. Там за короткий час знайдуть причину, по якій горить індикатор, зроблять необхідний ремонт з наданням гарантії, і ви в своєму автомобілі знову будете почувати себе в безпеці.

Instagram
@airbag__service