Україна, Київ, вул. Приколійна 21
ПН-ПТ: 9.00 - 19:00, СБ-НД: Вихідний

Плюси і мінуси подушок безпеки в автомобілі

Залишіть
заявку
і отримайте наш оновлений прайс-лист зі зниженими цінами на всі послуги
Александр Никоненко
(10.11.2020)

Всі автоконцерни намагаються підтримувати свій престиж, і прагнуть, щоб їх автомобілі були не тільки надійними і комфортними, але і максимально безпечними. Тому вже кілька десятиліть в комплектацію кожного авто в світі входить набір подушок безпеки. Незважаючи на це, навколо цих пристосувань до сих пір ведуться суперечки: чого від них більше, плюсів або мінусів.

Причому сторонами наводяться вагомі аргументи як за, так і проти подушок безпеки. Давайте спробуємо розібратися, хто ж з них насправді прав. У цій статті ми розглянемо реальні плюси і мінуси подушок безпеки – коли вони корисні, і в яких випадках можуть стати небезпечними.

подушки безпеки в автомобілі за та проти фото

Користь подушок безпеки для водія і пасажирів авто 

Залежно від марки і року випуску авто, в його салоні може бути встановлено різну кількість подушок безпеки.  Як мінімум, одна – водійська, є в кожному автомобілі. Чим продвінутее і новіше модель, тим великим числом Airbag вона укомплектована.  

Чим виправдані такі заходи, і які плюси мають такі пристрої:

 • Подушки безпеки розташовані в найнебезпечніших для знаходяться в салоні людей місцях. Розкриваючись під час удару, вони миттєво виникають між людиною і твердою поверхнею, зводячи до мінімуму можливість серйозних ушкоджень
 • У сплячому стані пристрою надійно «замасковані», І їх присутність в салоні абсолютно непомітно.
 • Вони спрацьовують автоматично, Активізуючись в лічені частки секунди після поштовху значної сили. Тобто їх не потрібно включати спеціально, і навіть якщо ви розгубитеся під час ДТП, подушки безпеки все одно встигнуть прийти вам на допомогу.
 • Датчики чітко стежать за напрямком отриманого удару. Вони включають тільки подушки безпеки, що знаходяться з потрібною боку. Решта пристроїв не розкриваються, і не займають місця в салоні. При їх значному обсязі це теж є плюсом – після ДТП ви зможете швидше покинути автомобіль.
 • Система не вимагає особливого догляду, І це теж її плюс. Вам достатньо стежити за датчиками на панелі управління, і звертатися в сервіс в разі виявлення неполадок, а також по закінченню терміну придатності ( для авто до 1992 року випуску ).

які мінуси у подушки безпеки

За даними статистики, з появою в автомобілях подушок безпеки, число смертей при ДТП знизилося майже на 30%. Тобто тисячі людей в усьому світі залишилися живі тільки завдяки їх своєчасному спрацьовуванню. Це є величезним плюсом, і говорить про безсумнівну корисності пристрою.

У чому виражаються недоліки подушок безпеки

Незважаючи на всі свої переваги і явні плюси, мінуси у подушок безпеки теж є. А в деяких випадках вони можуть бути дійсно небезпечні, але найчастіше – саме з вини водія. 

До незначних недоліків можна віднести високий рівень шуму при їх спрацьовуванні. Але триває він дуже недовго, і викликає тільки короткочасний дискомфорт, не завдаючи ніякої шкоди здоров'ю людей.

недоліки подушок безпеки фото

Більш серйозні мінуси подушок безпеки такі:

 • Мимовільне спрацьовування. Дуже рідко, але трапляється, що подушки безпеки можуть вистрілити без будь-якої видимої причини. Насправді, таких причин 2: 
  • Виробничий шлюб. Якщо це сталося з вини виробника, і не пізніше, ніж через 10 років після придбання автомобіля, браковане авто безкоштовно замінюється на нове. Такі інциденти виробникам не потрібні, тому за якістю подушок безпеки стежать дуже строго, практично виключаючи такий варіант. 
  • різкий поштовх. Випадкове потрапляння колесом в глибоку яму на дорозі або наїзд на перешкоду ( камінь або бордюр ) на швидкості система безпеки може прийняти за ДТП, і дати сигнал для розкриття подушок.
 • Висока швидкість розкриття. Як не дивно, один і той же параметр може стати як плюсом, так і мінусом. Висока швидкість їх вистрілювання ( до 300 км / ч ), покликана врятувати вам життя, може стати причиною смертельної небезпеки в таких випадках: 
  • Чи не пристебнутий ремінь безпеки. Водій повинен не тільки пристібатися сам, але і вимагати цього від кожного пасажира. В іншому випадку «зустріч» з повітряної подушкою на величезній швидкості тільки посилить ймовірність пошкоджень. 
  • Відсутність дитячого крісла. Крихкий дитячий організм може не витримати, якщо під час ДТП дитини різко кине назустріч досить твердою подушці безпеки. Щоб уникнути серйозних травм і смертей, обов'язково надійно фіксуйте дитини в спеціалізованому кріслі. 
  • Неправильне становище керма. Проводячи тюнінг салону, деякі водії змінюють кут нахилу керма або наближають його до себе. Цього не можна робити ні в якому разі: така «краса» - мінус для вашої безпеки. Якщо подушка вистрілить з відстані ближче, ніж 25 см., І під кутом, не передбачених виробником, вона може нанести вам значні каліцтва.

Як бачите, зробити так, щоб отримувати від подушок безпеки тільки плюси, і виключити мінуси, в більшості випадків цілком в ваших силах. Водите автомобіль акуратно, дотримуйтесь правил безпеки, і пристрій стане вашою страховкою на випадок небезпеки, а не її джерелом.

Instagram
@airbag__service