Україна, Київ, вул. Приколійна 21
ПН-ПТ: 9.00 - 19:00, СБ-НД: Вихідний

Що таке airbag в автомобілі

Залишіть
заявку
і отримайте наш оновлений прайс-лист зі зниженими цінами на всі послуги
Александр Никоненко
(08.06.2020)

Airbag перекладається, як повітряна подушка - це частина спеціалізованої системи в автомобілі, яка допоможе зберегти життя і здоров'я, як водієві, так і пасажирам.
У разі ДТП або будь-якого іншого різкого зіткнення автомобіля зі сторонніми об'єктами, активується подушка безпеки. Вона наповнюється повітрям і фіксує стан людини на сидінні автомобіля, знижуючи наслідки удару.

Розглянемо більш детально, з чого складається airbag, як працює ця система, а також які є варіанти розташування подушок безпеки в автомобілі.

Основні складові airbag

Аербег складається з:

  • Еластичною оболонки з нейлонової тканини. Вона, при наповненні повітрям або спеціальної газової сумішшю, виконує роль подушки, і пом'якшує удар.
  • Газового генератора, Що наповнює airbag газової сумішшю.
  • Системи управління. У неї входять датчики зіткнення, блок управління srs і піропатрон, який активує дію газового генератора.

що таке airbag зображення

Види подушок безпеки в автомобілі

Сучасні автомобілі мають цілу систему, що складається з декількох подушок безпеки. Виходячи від того, на яку частину автомобіля доводиться удар, спрацьовує та чи інша подушка. 

Залежно від розташування всередині автомобіля, подушки бувають наступних типів:

  • Фронтальні. Для безпеки водія цей вид розташований, як правило в кермі, а для пасажира, який сидить поруч з водієм, розташовується всередині передньої панелі ( торпедо ). 
  • Бічні. Вони оберігають людини, що знаходиться всередині авто, в разі бокового удару. Розташовані найчастіше в сидіннях передніх або задніх крісел і запобігають від отримання травм таза і грудної клітини. 
  • Головні або шторки. Такі airbag фіксують голову людини і оберігають її в разі бокового зіткнення.
  • Покриття. Вони знаходяться під кермом і спрацьовують при зіткненні для захисту колін.  

Крім того, ще зустрічаються центральні подушки, які заповнюють центральний простір між водієм і пасажиром, і інші, але вже набагато рідше. 

види подушок безпеки airbag зображення

Принцип роботи airbag

Аербег - це ціла система для забезпечення безпеки водія і пасажирів. Вона спрацьовує тільки в разі дотримання певних умов: швидкість авто повинна бути не менше 20 км на годину, пристебнуті ремені. При зіткненні з перешкодою, датчики подають сигнал в систему управління, яка в свою чергу дає команду газогенератора для наповнення конкретних airbag газової сумішшю в певній кількості, в залежності від сили і місця удару

Instagram
@airbag__service