Україна, Київ, вул. Приколійна 21
ПН-ПТ: 9.00 - 19:00, СБ-НД: Вихідний

Як перевірити подушки безпеки в автомобілі

Залишіть
заявку
і отримайте наш оновлений прайс-лист зі зниженими цінами на всі послуги
Александр Никоненко
(17.08.2020)

В ефективності системи безпеки SRS вже встигли переконатися тисячі водіїв у всьому світі, яким врятували життя вчасно спрацювали при ДТП повітряні подушки airbag. зараз така система вбудована в кожен автомобіль, І, купуючи в салоні новеньке авто, ви можете бути впевнені, що в потрібний момент airbag прийде вам на допомогу.

Але особливість SRS в тому, що спрацьовує вона тільки одного разу, і після цього потребує термінової заміни або капітальному ремонті. І що робити, якщо вам доводиться купувати автомобіль б / у, і ви не можете бути впевнені в сумлінності продавця, який запевняє, ніби подушки безпеки знаходяться на своїх місцях, і система ще жодного разу не спрацьовувала? Ніколи не шкодуйте часу на те, щоб ретельно перевірити стан подушок безпеки в автомобілі з пробігом, адже від цього може залежати ваше життя. А як це зробити, ми розповімо в даній статті.

Перевірка датчика системи SRS

В першу чергу спробуйте включити запалювання, І подивитися, як поведе себе сигнальна лампочка системи безпеки, розташована на приладовій панелі. Якщо після повороту ключа запалювання вона загорілася, і згасла через кілька секунд ( приблизно від 3 до 5 ), це може бути сигналом про її справності.

перевірка систем безпеки авто з пробігом фото

Викликати тривогу повинні такі ознаки:

 • Індикатор зовсім загорівся. Можливо, він спеціально відключений господарем, щоб приховати несправність або відсутність повітряних подушок, або ж система знаходиться в неробочому стані.
 • Індикатор SRS загорівся, і не гасне, Хоча інші лампочки на панелі вже не горять. Це сигналізує про несправність датчика удару.
 • Лампочка гасне одночасно з іншими індикаторами на панелі. Такого не повинно бути, і краще перевірити систему більш ретельно.

Але і своєчасне загоряння і згасання індикатора не їсти 100% - й гарантією справності датчика. Сучасні «умільці» навчилися ставити таймери на лампочку, і вона просто світиться заданий час, хоча подушки безпеки в автомобілі несправні або взагалі відсутні, а сам датчик давно вийшов з ладу.

Але і відразу підозрювати продавця в нечесності теж не варто – можливо, просто перегоріла сама лампочка, а з системою безпеки все в порядку.

Огляд салону на предмет наявності подушок airbag 

Спрацьовують повітряні подушки безпеки лише в тому випадку, коли удар при зіткненні був настільки значним, що датчики побачили в ньому загрозу життю і здоров'ю знаходяться в автомобілі людей. Тому перед покупкою автомобіля з пробігом найкраще дізнатися його повну історію експлуатації, Що включає в себе все ДТП і отримані при них пошкодження. Так ви точно зможете переконатися, спрацьовували подушки безпеки, або у них не було для цього приводу.

Але якщо у вас немає можливості перевірити історію, можна знайти сліди наслідків аварії і ознаки спрацьовування airbag при візуальному огляді салону. Для початку визначитеся, скільки подушок безпеки вказано в комплектації даної моделі авто, і де вони повинні розташовуватися:

 • Фронтальні:
  • У центрі рульового колеса;
  • У торпедо.
 • Бічні:
  • У спинці сидінь з боку дверей.
 • Верхні:
  • На даху авто, над вікнами.
 • Колінні:
  • У нижній частині передньої панелі, водійська під кермом, а пасажирська під бардачком.

В автомобілі подушки безпеки, розташовані на твердих поверхнях, прикриті зверху спеціальними кришками з відбитком логотипу «SRS» або «Airbag». Місце знаходження повітряних подушок в сидіннях можна знайти за вшитим в шов ярликів з аналогічною написом.

як перевірити подушку безпеки у кермі фото

При спрацьовуванні, подушки безпеки airbag ламають кришки і розривають шви. Якщо після ДТП робився тільки косметичний ремонт автомобіля, і господар вирішив не витрачатися перед продажем на повну заміну або відновлення подушок безпеки, це виявиться при ретельному візуальному огляді:

 • Потрібно пильно перевірити всі заглушки, що прикривають подушки безпеки. Кришки нічим не повинні виділятися на загальному тлі, Тобто зроблені з того ж матеріалу, і мати той же відтінок і фактуру, що і інші частини салону. 
 • Також на них не повинно бути ніяких пошкоджень – сколів, тріщин подряпин і потертостей. Перевірити потрібно і поверхню поруч з заглушкою: вона повинна бути рівною, без видимих здуття або провалів.
 • Натисніть на кришки подушок безпеки з невеликим зусиллям – якщо вони просто замазані шпаклівкою, ви відчуєте, як вона тріскається і піддається під вашими пальцями.
 • Щоб перевірити вшиті повітряні подушки безпеки, огляньте бічні шви сидінь – ярлики з написом «Airbag» повинні бути на місці, А шви ідеально рівні, заводської якості.
 • Не полінуйтеся перевірити всі інші шви, оглянувши сидіння з іншого боку: чи немає асиметрії або відмінностей в кольорі ниток або самої обшивки.
 • Промацайте область розташування подушки безпеки сидіння: Внутрі крісла вона буде відчуватися, як помітне ущільнення. 

як перевірити цілісність подушок безпеки фото

Грубі спроби замаскувати відсутність airbag будуть помітні відразу ж. Якщо візуально начебто все в порядку, попросіть господаря демонтувати яку - або з заглушок, щоб перевірити, чи дійсно там є подушка безпеки, так як на її місці може виявитися просто майстерно виконаний муляж.

Найпростіше в автомобілі це зробити в 2 - х місцях:

 • На кермі, Відкрутивши болти і знявши кришку з написом «Airbag»;
 • На даху, Піднявши обшивку в місці ярличка з аналогічною написом.

Причому перевірити її наявність слід більш скрупульозно, ніж просто заглянувши всередину. Переконайтеся, що це дійсно подушка безпеки, що вона має цілісну оболонку і неушкоджений піропатрон.

як дізнатися чи є в машині airbag фото

Як перевірити працездатність подушок безпеки тестером або мультиметром

Переконатися в наявності в автомобілі повітряних подушок — це половина справи. Тепер вам необхідно перевірити, в робочому вони стані. Вам адже потрібно, щоб вони спрацьовували в потрібний момент без перебоїв, А не просто перебували на своєму місці.

Можливо, їх цілісність нічого не означає, і в системі безпеки airbag відбулися збої, або у піропатронів давно закінчився термін придатності. Перевірити це візуально вийде, доведеться використовувати спеціальні пристосування:

 • Перевірка подушок безпеки за допомогою тестера. Потрібно зняти з акумулятора клеми, попередньо вимкнувши запалювання і витягнувши ключ. Потім розібрати подушку безпеки, і на роз'ємі пристрою перевірити опір.
 • Перевірка Airbag мультиметром. Прилад підключається безпосередньо до бортового комп'ютера автомобіля, і повністю діагностує систему безпеки, перевіряючи цілісність подушок Airbag, придатність піропатронів, зчитує історію спрацьовування і визначає всі внесені в програму зміни. Ці дані виводяться на ноутбук або комп'ютер, на які встановлена спеціальна програма.

як перевірити подушку безпеки мультиметром фото

Хоча опис процедур перевірки подушок безпеки airbag в автомобілі виглядає простим, насправді самостійно виконати їх практично неможливо. Крім наявності спеціалізованого обладнання, необхідні навички, знання апаратури і самого процесу, і гранична точність. Найменший необережний рух призведе до миттєвого спрацьовування подушки безпеки airbag і може нанести вам серйозні пошкодження.

Так що найкращий вихід, замість того, щоб оглядати автомобіль з пробігом перед покупкою самостійно, довірте це відповідальна справа фахівцям. Нечесні продавці навчилися настільки майстерно приховувати наслідки спрацьовування подушок безпеки, що ви можете що - то упустити, і в результаті залишитися без захисту SRS.

Відженіть машину в хороший автосервіс, і там наявність і справність подушок безпеки перевірять майстра, У яких є для цього все необхідне: і досвід, і сучасне сверхточное обладнання. І тоді ви точно будете впевнені, надійна система airbag в цьому автомобілі або варто її замінити.

Instagram
@airbag__service