Україна, Київ, вул. Приколійна 21
ПН-ПТ: 9.00 - 19:00, СБ-НД: Вихідний

Як працюють подушки безпеки в автомобілі

Залишіть
заявку
і отримайте наш оновлений прайс-лист зі зниженими цінами на всі послуги
Александр Никоненко
(02.10.2020)

Система Airbag вже кілька десятиліть є невід'ємною частиною комплектації будь-якого автомобіля. Заховані під обшивкою або прикриті спеціальними накладками, подушки безпеки чекають своєї години, щоб прийти вам на допомогу, і захистити від ударів при ДТП. Але що змушує їх спрацьовувати вчасно, Який принцип дії цього пристрою?

Щоб розташувати подушки безпеки в потрібних місцях і змусити розкриватися за мільйонні частки секунди, у розробників і випробувачів пішли довгі роки. але геніальність і ефективність цього винаходу саме в простоті схеми і принципу роботи. Ви дуже легко зможете зрозуміти, як працює Airbag, якщо будете знати її пристрій і принцип спрацьовування.

Принцип роботи подушок безпеки

Пристрій автомобільних подушок безпеки

У систему безпеки Airbag входять датчики удару, електронний блок управління, і безпосередньо повітряні подушки. У «сплячому» стані вони займають мінімум місця, і про їхню присутність говорять тільки написи «Airbag» в різних частинах салону.

Давайте подивимося, з чого складаються подушки безпеки:

 • Оболонка ( сумка ). Мішок з найтоншої високоміцної тканини, складений за принципом парашута. Місткість оболонки і її форма залежать від моделі автомобіля і виду подушок безпеки ( водійська, пасажирська, колінна, шторка і т.д. ).
 • Газогенератор. Пристрій для надування оболонки. Складається з піропатронів, твердого палива, і фільтра. 

А тепер розглянемо, за яким принципом працюють всі складові елементи, щоб подушки безпеки зреагували вчасно, і забезпечили вам необхідний захист.

Як влаштована подушка безпеки в автомобілі

Принцип роботи Airbag

При русі автомобіля все, що в салоні здається нерухомим, рухається з тією ж швидкістю щодо дороги і навколишньої місцевості. Якщо авто різко гальмує або змінює траєкторію, люди і незакріплені предмети не встигають змінити напрямок руху, і продовжують так само переміщатися по інерції вперед.

Щоб не допустити ударів про жорсткі поверхні, між ними і знаходяться в салоні людьми в лічені частки секунди виникає спрацювала подушка безпеки. Вона бере на себе до 90% ударної сили, Значно зменшуючи ризики трагічного результату ДТП.

Робота системи безпеки Airbag починається в момент удару або занадто різкого гальмування авто на великій швидкості. Спрацьовування повітряних подушок при цьому здійснюється за таким принципом:

 1. Датчик фіксує удар, і передає дані про його напрямку і силі на блок управління.
 2. ЕБУ дає сигнал до спрацьовування подушкам безпеки, які перебувають з потрібною боку – фронтальним або бічним. Також він визначає, скільки людей знаходиться в салоні, і змушує працювати тільки потрібні Airbag. ( Повітряні подушки, розташовані у порожніх сидінь, не спрацьовують. )  
 3. Відправлений ЕБУ сигнал пускає в хід газогенератор, який працює за таким принципом:
  1. Вибухає запал піропатронів;
  2. Загоряється тверде паливо, миттєво виділяє газ;
 4. Проходячи через фільтр, очищений від шкідливих домішок газ заповнює оболонку.
 5. Блискавично розправилася і збільшилася в розмірах оболонка рве обшивку, проламує пластикові кришки, і виявляється в салоні. Там вона надувається до необхідного розміру, заповнюючи простір між людиною і твердою поверхнею.
 6. Як тільки небезпека мине, яка виконала своє призначення Airbag починає потихеньку здуватися. Звільняється зайняте об'ємної повітряної подушкою місце в салоні, і люди можуть вільно пересуватися або залишати автомобіль.

з чого складається подушка безпеки

Такий пристрій і принцип спрацьовування повітряної подушки забезпечує її миттєве реагування на виниклу небезпеку. але користь вона принесе тільки в тому випадку, якщо люди в салоні пристебнуті ременями безпеки. Інакше вилетіла з величезною швидкістю Airbag може бути небезпечна.

Якщо хоч один елемент системи безпеки вийде з ладу, то пристрій не спрацює, і повітряна подушка не відчиняться. Тому при виникненні будь-яких проблем, Або по закінченню гарантійного терміну, обов'язково проводите діагностику і ремонт Airbag в спеціалізованих сервісних центрах. 

Instagram
@airbag__service