Україна, Київ, вул. Приколійна 21
ПН-ПТ: 9.00 - 19:00, СБ-НД: Вихідний

За яких умов спрацьовують подушки безпеки

Залишіть
заявку
і отримайте наш оновлений прайс-лист зі зниженими цінами на всі послуги
Александр Никоненко
(01.09.2020)

Вирушаючи в дорогу, про можливість потрапити в аварію думають тільки закінчені песимісти або абсолютно «зелені» новачки, ще не впевнені в своїх силах. Але ймовірності ДТП не відкидають навіть досвідчені водії, які знають, що на дорозі може статися всяке. Зберігати повний спокій за кермом дуже важливо, І в цьому багатьом дуже допомагає наявність в автомобілі подушок безпеки, які в потрібний момент спрацьовують і приходять вам на допомогу.

Хоча кожен сучасний автомобіль оснащений системою безпеки SRS, Але мало хто до кінця розуміє принцип дії airbag. І для більшої впевненості в своїй захищеності в разі небезпечної ситуації, не зайвим знатиме, в якому випадку подушки безпеки точно спрацьовують, а коли вони можуть не спрацювати.

Умови для неодмінного спрацьовування Airbag 

Автомобільна система airbag – ретельно вивірене пристрій, що має чіткий алгоритм спрацьовування подушок безпеки. Щоб домогтися необхідної ефективності airbag, інженери - розробники провідних виробників авто витратили не одне десятиліття. Подушки безпеки пройшли масу випробувань, поки їх не визнали дієвим способом запобігання травм або загибелі водія і пасажирів автомобіля при аварії.

умови спрацьовування подушки безпеки фото

Наслухавшись шоферських байок, або начитавшись некоректної інформації в мережі про те, що подушки безпеки можуть спрацювати від найменшого поштовху, деякі довірливі люди починають побоюватися системи Airbag. Але вам не варто турбуватися – подушки безпеки ніколи не спрацьовують без приводу.

Адже мова йде про людські життя, і ніхто б не допустив встановлювати в автомобілі пристрої, які зможуть як - то пошкодити людині. Крім цього, кожне таке подія призведе до судового розгляду, і репутація автоконцерну буде порушена. Завдяки інтернету, такі новини миттю обліт весь світ, і продаж авто даної марки відразу ж впаде. Так що для будь-якого автовиробника якість Airbag – справа честі, і вони ретельно стежать, щоб стан системи безпеки було на висоті, і повітряні подушки спрацьовували вчасно.

Щоб подушка безпеки спрацювала, в системі airbag повинні виконатися такі послідовні дії:

 1. Датчик повинен зафіксувати удар, і передати дані про нього на блок управління;
 2. Оцінивши ступінь небезпеки і силу удару, і визнавши її загрозливою, блок дає сигнал для спрацьовування подушок безпеки;
 3. У газогенераторі вибухає запал піропатрона;
 4. Блискавично виділився при згорянні азида натрію газ наповнює оболонку подушки безпеки, І вона розкривається, приймаючи удар на себе.

Між першим і останнім дією проходить набагато менше часу, ніж ви витратили на прочитання цієї пропозиції – всього лише 20 - 30 мілісекунд

Тепер давайте розглянемо, які умови повинні бути дотримані, щоб електронний блок управління подав команду для спрацьовування повітряних подушок, і при якій швидкості і силі удару вони включаються:

 • Різке зіткнення з іншим автомобілем, або будь-який твердою поверхнею, на швидкості понад 22 км / год. Причому датчики фіксують не тільки силу, але і напрямок удару - при лобовому спрацьовують фронтальні airbag, а при бічному або перевороті – шторки і подушки безпеки в сидіннях.
   
 • Сильна струс автомобіля в результаті наїзду на бордюр або попадання в глибоку яму на тій же швидкості.
   
 • Досить жорстке приземлення авто після стрибка або падіння з висоти.

коли має спрацювати система airbag фото

Чому подушки безпеки не спрацьовують

У деяких випадках, коли, здається, всі перераховані вище умови дотримані, подушки безпеки при ДТП все - таки не спрацьовують. Чому так трапляється? 

Відповіді на питання, чому не спрацювала airbag, Можуть бути абсолютно різноманітними:

 • Відсутність подушок безпеки. У новій, придбаної в салоні машині, це виключено. А ось в купленої з рук на вторинному ринку – запросто. Аби не допустити витрачатися на дорогий ремонт або установку нових подушок безпеки, нечесні «умільці» іноді встановлюють обманки і муляжі. Щоб такий обман не розкрився в небезпечній ситуації, і відсутність подушок безпеки не виявилося в той момент, коли вони повинні були спрацювати, ретельно перевіряйте наявність Airbag перед покупкою автомобіля б / у. Як це зробити, можна прочитати в статті.
   
 • Несправності в системі airbag. Про те, що система airbag несправна, вам просигналізує негаснущая лампочка на приладовій панелі. Чи не ігноруйте цей сигнал і не намагайтеся відремонтувати подушки безпеки самостійно, інакше при некоректному втручанні в систему вони можуть спрацювати і серйозно вас травмувати. краще відразу вирушайте в хороший автосервіс, Де досвідчені майстри знайдуть і усунуть причину несправності, з - за якою повітряні подушки можуть не спрацювати.
   
 • Недостатня сила і швидкість удару. Якщо датчики фіксують, що автомобіль рухається з низькою швидкістю ( менше 22 км / год ), і особливої небезпеки від зіткнення немає, блок управління активує тільки визначник ременя безпеки, а повітряні подушки не спрацьовують.

  приклад спрацьовування подушок безпеки фото
   
 • Мала площа удару. При ударі об стовбур дерева або стовп площа удару може бути занадто мала, датчики залишаться незачепленими, і сигналу про аварійну ситуацію від них не надійде.
   
 • Удар ззаду. Навіть значний удар в задню частину автомобіля практично ніколи не призводить до надування airbag. За законами фізики, при такому поштовху тіла водія і пасажирів відкидаються силою інерції назад, на спинки сидінь, і блок управління визначає, що додатковий захист їм не потрібна.
   
 • Чи не пристебнутий ремінь безпеки. У деяких автомобілях повітряні подушки airbag спрацьовують тільки в тому випадку, якщо людина пристебнутий ременем безпеки. Інформація про це обов'язково повинна бути в Керівництві по експлуатації.

Як бачите, Airbag – це розумна і досконала система, і подушки безпеки обов'язково спрацьовують тільки в потрібний час. Але тільки за умови, що ви будете стежити за їх станом, і своєчасно робити в автосервісі діагностику і необхідний ремонт.

Instagram
@airbag__service