Незважаючи на тривалу історію ременів безпеки, і величезна кількість підтверджених фактів порятунку життів під час ДТП завдяки цим пристроям, суперечки навколо них не вщухають.
Міфи, що виникають в середовищі водіїв, швидко поширюються, і їх буває складно відрізнити від реального стану речей. Але, повіривши чутками, які не мають під собою ніяких підстав, ви ставите під загрозу власне життя і здоров'я. Тому правду про ремені безпеки знати просто необхідно, і ми постараємося допомогти вам відокремити її від міфів.
- Якщо при ДТП машина загориться, ремінь безпеки не дасть з неї вибратися. Почнемо з того, що автомобілі дуже рідко загоряються при зіткненні. Цей трюк використовують кінорежисери, щоб надати аваріям на екрані більше видовищності. В реалі такого практично не буває. До того ж замки на ременях безпеки відкриваються дуже легко, і утруднити вихід з автомобіля може тільки деформація кузова.
- При аварії набагато безпечніше вилетіти з автомобіля, ніж зависнути на ремені. Дуже шкідливий міф, що таїть смертельну небезпеку для того, хто в нього повірить. Автомобільні скла занадто міцні, щоб просто пробити їх наскрізь. Врізавшись в них на величезній швидкості, можна проломити череп, зламати шийні хребці і грудну клітку. Навіть якщо вікна самі розбилися при ударі, існує величезний ризик напоротися на гострі осколки скла. А приземлившись на асфальт на такій швидкості, людське тіло отримує пошкодження, найчастіше несумісні з життям.
- При повільній їзді пристібатися не потрібно. Навіть при швидкості 50 км / год 9 з 10 не пристебнутих водіїв гине від ударів головою об лобове скло. А при 30 км / год – гарантовано отримують травми.
- Недалеко можна з'їздити і без ременя безпеки. Повіривши в міф, який стверджує, що швиденько зганяти на ближні дистанції безпечно і не пристібаючись, можна надовго догодити в лікарню. Статистика, яка завжди говорить правду, стверджує, що 75% ДТП відбулися в радіусі 40 км від місця проживання водіїв.
- Подушки безпеки замінюють ремені. Ці пристрої доповнюють один одного, але ніяк не замінюють. Щоб встигнути захистити вас від удару об тверду поверхню, повітряна подушка надувається в лічені частки секунди. Її швидкість розкриття – 300 км / год, і для не пристебнутого людини такого удару може бути небезпечним.
- На задніх сидіннях пасажирам можна не пристібатися. Чи не закріплені ременями безпеки пасажири при ДТП з сильним прискоренням починають безконтрольно переміщатися по салону. При цьому вони вдаряються один об одного і жорсткі поверхні, і ризикують вилетіти з автомобіля. Так що це теж міф, а не правда.
- Дітей можна пристібати звичайними ременями безпеки або перевозити на руках. Лямки, розраховані на дорослу людину, не зможуть надійно зафіксувати дитину. А відцентрова сила, що виникає при зіткненні, настільки висока, що вона буквально вирве малюка з ваших рук, навіть якщо ви самі пристебнуті ременем безпеки. Тому не вірте міфам, і перевозите дітей тільки в спеціалізованих кріслах.
- Лямки можуть серйозно поранити при ДТП. Якщо вони правильно відрегульовані, то такого ніколи не трапиться. Але неправильно підігнані по зростанню лямки можуть зламати ключицю. При серйозних зіткненнях на тілі може залишитися гематома або опік від стрічки. Але це занадто незначне пошкодження в порівнянні з тими, від яких вони захищають.
- У ременів безпеки немає терміну придатності. Виробники обов'язково вказують дату виготовлення, і рекомендують міняти пристрій не рідше, ніж 1 раз в 10 років. По закінченню цього терміну стрічка може втратити свою міцність, а деякі механізми вийти з ладу. також заміна ременів безпеки необхідна після ДТП.
- Вони незручні і заважають водити. На жаль, цей міф став улюбленою відмовкою багатьох водіїв. Але сучасні динамічні пристрої абсолютно не соромляться рухів: котушка послаблює і змотує стрічку автоматично, даючи можливість вільно повертатися і дотягуватися до потрібних предметів.
Якщо переглянути зведення за жертвами ДТП, то ви побачите, що 92% загиблих не були пристебнуті під час зіткнення. Так що бережіть себе і знаходяться в салоні поруч з вами людей – обов'язково користуйтеся ременями безпеки, і не вірте небезпечним міфам.