Україна, Київ, вул. Приколійна 21
ПН-ПТ: 9.00 - 19:00, СБ-НД: Вихідний

Чи може спрацювати подушка безпеки без удару

Залишіть
заявку
і отримайте наш оновлений прайс-лист зі зниженими цінами на всі послуги
Александр Никоненко
(11.12.2020)

Ефективність системи Airbag вже давно доведена на практиці, і автовиробники усього світу встановлюють її на свої автомобілі в обов'язковому порядку. Для того щоб подушки безпеки змогли вчасно прийти на допомогу водіям і пасажирам, фахівці ретельно перевіряють всі елементи системи і алгоритми їх роботи. Але, незважаючи на це, в деяких випадках подушки безпеки спрацьовують самі по собі, Без ДТП і сильного удару.

Це може стати серйозною проблемою для власника автомобіля. адже спрацювала подушку безпеки потрібно замінити, А пошкоджені нею елементи салону – відреставрувати. Варто все це недешево, тому кожному автовласнику корисно буде знати, в чому причина мимовільного спрацьовування подушок безпеки, і чи можна цього уникнути.

коли може спрацювати подушка безпеки мимоволі фото

Основні причини мимовільного спрацьовування подушок безпеки

Просто так, сама по собі, повітряна подушка спрацювати не може. Для цього в системі безпеки повинен виконатися певний ряд послідовних дій:

  1. Фіксація датчиком сигналу про небезпеку і оцінка ступеня ризику для знаходяться в салоні автомобіля людей;
  2. Передача цих даних на електронний блок управління;
  3. Команда від ЕБУ до спрацьовування розташованих в потрібних місцях подушок безпеки.

Причому машина повинна рухатися зі швидкістю не менше 22 км / год – в стоячому автомобілі датчики удару не активовані.

Але, незважаючи на високу чутливість датчиків удару, вони не вміють бачити, що відбувається навколо, і враховують тільки поштовхи, струсу і зміни швидкості авто. Тому вони можуть сприймати деякі ситуації, як небезпечні для людей, хоча серйозного зіткнення і сильного удару по кузову авто не було.

чи може мимоволі спрацювати подушка безпеки фото

Давайте розглянемо, в яких випадках подушки безпеки можуть спрацювати ні до ДТП:

  • При прямих і бічних ударах об бордюр або інший лежить на землі твердий важкий предмет ( ліворуч, камінь і т.д. ). Якщо ви невдало припаркувалися, не помітили перешкоди, або машину занесло на слизькій поверхні, і вона зіткнулася з жорсткою поверхнею, подушки безпеки можуть мимовільно спрацювати.
  • Якщо на ходу автомобіль потрапляє колесом в глибоку яму, його сильно струшує. Датчики удару можуть розцінити струс, як небезпека для водія і пасажирів, і запустити Airbag.
  • При пересуванні на високій швидкості будь-яка купина може подіяти, як трамплін, і буквально підкинути машину в повітря. Поштовх при приземленні на колеса може привести до того, що мимовільно спрацюють подушки безпеки.
  • Ризиком для життя і здоров'я знаходяться в авто людей датчики удару можуть порахувати різка зміна нахилу корпусу. І на занадто крутих підйомах або спусках Airbag можуть спрацювати самі, щоб оберегти водія і пасажирів від травм в разі можливого перекидання.

Як бачите, просто так подушки безпеки все - таки не спрацьовують – для їх надування завжди є певна причина. І в більшості випадків ви можете цьому запобігти, Дотримуючись швидкісний режим і зберігаючи граничну уважність на дорогах.

Instagram
@airbag__service