Україна, Київ, вул. Приколійна 21
ПН-ПТ: 9.00 - 19:00, СБ-НД: Вихідний

Чи можна ставити чохли на сидіння з подушками безпеки

Залишіть
заявку
і отримайте наш оновлений прайс-лист зі зниженими цінами на всі послуги
Александр Никоненко
(21.02.2021)

Всі автовиробники намагаються зробити свої машини максимально надійними, і для захисту водія і пасажирів комплектують їх набором повітряних подушок. Але багато автовласники хочуть їздити не тільки безпечно, але і комфортно, і переробляють салон «під себе». При цьому вони встановлюють чохли на сидіння з Airbag, часто не замислюючись, чи можна це робити, і як вони вплинуть на спрацьовування подушок безпеки.

Але ж від їх своєчасного розкриття безпосередньо залежить життя і здоров'я знаходяться в салоні під час ДТП людей. Так що ж робити – чи можна поєднати красу і безпеку, і одягати чохли на сидіння з Airbag? Давайте подивимося, як спрацьовують подушки безпеки, І що необхідно для того, щоб вони дійсно вас захистили. А також як поведуть себе Airbag, якщо ставити на оснащені ними сидіння «неправильні» чохли.

чи порве подушка безпеки чохол

Як чохли впливають на розкриття Airbag 

Розробники системи пасивної безпеки автомобілів SRS постаралися передбачити всі можливі ризики, і розташувати подушки безпеки по салону в найбільш небезпечних для людей місцях. Бічна Airbag, що знаходиться в спинках сидінь, служить для захисту від удару в разі бокового зіткнення. У різних моделях авто їх може бути різну кількість:

  • 1 - на водійському кріслі;
  • 2 – для водія і переднього пасажира;
  • 4 – на передніх і задніх рядах крісел.

Щоб вони встигли вчасно спрацювати, і «поставити» своє м'яке тіло між людиною і твердими стійками і дверцятами, потрібні частки секунди. Але для цього на шляху подушки безпеки не повинно знаходитися нічого, що може перешкодити її розкриття або змінити траєкторію. У заводській комплектації автомобіля в тих місцях сидінь, де встановлюють подушки безпеки, передбачені спеціальні бічні шви. Вони миттєво розходяться під тиском зсередини, і Airbag спрацьовує вчасно і в потрібному напрямку.

чи не заважають чохли подушкам безпеки

Тепер давайте подивимося, що буде, якщо поверх сидіння одягнути чохли з міцними швами:

  • Вони не розійдуться вчасно, утримають подушку безпеки всередині, і вона взагалі не зможе прийти вам на допомогу;
  • Розірвуться частково, і площі вивільненого устрою не вистачить для повноцінного захисту;
  • Прориваючись крізь непіддатливі чохли, подушка безпеки змінить кут вистрілювання. І замість очікуваної допомоги завдасть відчутного удару, посиливши ситуацію.

Але це не означає, що при наявності бічних Airbag одягати чохли на сидіння повністю протипоказано. Їх цілком можна поставити, але підійти до вибору відповідних варіантів необхідно максимально відповідально.

Як вибрати чохли для сидінь з подушками безпеки

Кожен автовласник прагне облаштувати салон відповідно до власних смаків. Але безпека цілком можна поєднати з затишком і комфортом. Просто, вибираючи, які чохли одягнути на сидіння з повітряними подушками, необхідно враховувати такий нюанс: ви повинні бути впевнені, що в разі небезпеки вона їх порве.

які чохли потрібні для сидінь із подушками безпеки

Для початку обов'язково уточніть, скільки в вашому автомобілі Airbag, І в якому місці спинки сидіння вони знаходяться. Далі можна піти 2 - мя шляхами:

  • Купити сертифіковані чохли в спеціалізованих торгових точках, гідних довіри. Вони призначені спеціально для таких випадків, абсолютно не заважають подушкам безпеки спрацьовувати, і не збивають їх із заданою траєкторії. 
  • Замовити індивідуальний пошиття чохлів для сидінь з подушками безпеки в автосалонах. При цьому ви можете вибрати абсолютно будь-який матеріал: головне, щоб в місцях розташування Airbag були присутні прорізи або декоративні шви, що дозволяють їм легко розкритися.

Так що ставити чохли на сидіння з подушками безпеки можна, якщо будуть дотримані перераховані вище умови.

Instagram
@airbag__service