Україна, Київ, вул. Приколійна 21
ПН-ПТ: 9.00 - 19:00, СБ-НД: Вихідний

Навіщо відключати подушку безпеки пасажира

Залишіть
заявку
і отримайте наш оновлений прайс-лист зі зниженими цінами на всі послуги
Александр Никоненко
(12.01.2021)

Найбільш небезпечними місцями в салоні автомобіля вважаються сидіння водія і переднього пасажира. Люди, що знаходяться в цій зоні під час ДТП, ризикують отримати найбільш серйозні пошкодження. Тому навіть в бюджетних автомобілях в кермі і передній панелі обов'язково встановлюються подушки безпеки.

Це цілком виправдана міра, і доказом доречності розташування пристроїв саме в цих місцях служать тисячі врятованих людських життів. Пасажирська подушка безпеки дуже потрібна, але трапляються ситуації, коли від неї може бути більше шкоди, ніж користі. І тоді виникає потреба відключити Airbag. Чи можна деактивувати подушку безпеки, і в яких випадках це дійсно необхідно?

Важливі причини для деактивації подушки безпеки

Все Airbag контролюються електронним блоком управління. Орієнтуючись на отримані від датчиків удару дані про силу і напрямку удару, він включає тільки ті пристрої, які потрібні для захисту людей. 

Єдина подушка безпеки, яку іноді потрібно відключити самостійно, розташовується навпроти сидіння переднього пасажира. Вимикати водійську не можна ні в якому разі – це дуже ризиковано.

подушка безпеки пасажира з функцією деактивації зображення

Як ми вже говорили, подушка безпеки переднього пасажира дійсно дуже потрібна, так як це місце, поряд з водійським, є найбільш небезпечним. Але швидкість і сила спрацьовування Airbag, необхідні для своєчасного надання допомоги при ДТП, розраховані на дорослого здорової людини. І існує кілька категорій людей, яким подушки безпеки можуть завдати серйозної шкоди:

  • Діти. Про те, що перевозити дітей без спеціалізованого дитячого автокрісла не можна, знають всі. Але, якщо ви встановлюєте його на передньому пасажирському місці, необхідна додаткова міра обережності – відключити подушки безпеки. Ніжне тільце малюка просто не витримає удару Airbag, а утримує система правильно встановленого дитячого автокрісла сама по собі є достатнім захистом.
  • Літні люди. Люди похилого віку часто мають слабке здоров'я і тендітні кістки, дуже чутливі до ударів.
  • Страждаючі захворюваннями кісток і суглобів. Для людей з такими діагнозами зіткнення з подушкою безпеки на повному ходу також може закінчитися плачевно.
  • Вагітні жінки. Дівчатам «в цікавому положенні» ні в якому разі не можна підставлятися під удари Airbag – це величезний ризик для здоров'я майбутньої мами і малюка.

З тим, навіщо і в яких випадках потрібно відключати подушки безпеки, ми розібралися. Перейдемо до того, як це можна зробити.

Як правильно вимкнути подушку безпеки пасажира

В деяких марках авто подушки безпеки пасажира мають вбудовану систему дезактивації. Наприклад, якщо в крісло сідає людина, маса тіла якого менше запрограмованої, то вона просто не включається.  Це потрібно, щоб виключити ризик удару об Airbag для перевезених дітей.

Чи потрібно відключати подушку безпеки картинка
Інформацію про те, як відключити подушки безпеки в інших автомобілях, шукайте в інструкціях по їх експлуатації. також керівництво по відключенню Airbag може перебувати з внутрішньої сторони сонцезахисного козирка, Розташованого над переднім пасажирським кріслом.

Найчастіше зустрічаються такі варіанти:

  • Знаходяться на передній панелі кнопки «Off» і «On» поруч з написом «Passenger Air Bag», шляхом натискання яких можна відключити і заново включити пристрій;
  • У новітніх моделях авто функція відключення Airbag доступна прямо з бортового комп'ютера;
  • У більш старших автомобілях для цього призначені тумблери або замки на бічній стороні торпедо, в торці двері переднього пасажира або в середині бардачка.

Також можливість відключити подушку безпеки може бути не передбачена виробником, І повністю відсутні. А намагатися дезактивувати їх самостійно дуже небезпечно. Втрутившись в роботу системи Airbag, ви можете повністю вивести її з ладу, і поставити під загрозу життя всіх, хто знаходиться в салоні людей.

Але навіть якщо вимкнути подушку безпеки у вашій машині дуже просто, все одно це не рекомендується робити на постійній основі. Від занадто частих перемикань можуть порушитися контакти, і пристрій не спрацює в потрібний момент. Або ж ви просто забудете включити її назад, і передній пасажир не зможе розраховувати на захист в той момент, коли вона йому знадобиться. Тому для людей похилого віку, вагітних і мають проблеми зі здоров'ям пасажирів найкраще посадити на заднє сидіння, і дбайливо пристебнути ременем безпеки. Тоді необхідність відключити Airbag отпадёт сама собою.

Instagram
@airbag__service