Україна, Київ, вул. Приколійна 21
ПН-ПТ: 9.00 - 19:00, СБ-НД: Вихідний

Що таке SRS airbag в автомобілі

Залишіть
заявку
і отримайте наш оновлений прайс-лист зі зниженими цінами на всі послуги
Александр Никоненко
(08.06.2020)

Дуже часто на кермі або приладової панелі іномарок можна зустріти ледь помітний напис SRS Airbag. Що означає ця абревіатура? Supplemental Restraint System - що в дослівному перекладі "додаткова утримує система. Дана опція в авто на увазі наявність подушки безпеки, яка в разі аварії на дорозі пом'якшує наслідок удару водія або пасажира про кермо, приладову панель або інші частини авто. 

Необхідно знати: Водіння автомобіля, оснащеного системою SRS Airbag, НЕ пристебнувшись ременями безпеки - заборонено! Оскільки швидкість вилітає подушки безпеки в разі зіткнення авто близька до 300 км / год, отримання травм в непристебнутому стані буде зводиться до максимуму. 

Система Airbag включає в свою комплектацію цілий набір датчиків спереду і з боків кузова автомобіля, які сповіщають блок управління SRS в разі удару. А він вже в свою чергу запускає в дію піропатрон і газогенератор, які наповнять певні подушки газової сумішшю.

що таке srs в авто картинка

Блок управління SRS

Блок управління SRS виконує не тільки координуючу функцію, приймаючи сигнали від певних сенсорів і датчиків, направляючи їх до необхідних подушкам, запускаючи в дію весь механізм. Блок управління контролює справність ланцюга, проводячи діагностику при кожному запуску двигуна автомобіля. Якщо ланцюг порушена, цей модуль сповістить водія про проблему, запалюючи на приладовій панелі спеціальну лампочку. 

Як часто необхідно проводити діагностику SRS

Система пасивної безпеки SRS оснащена функцією самодіагностики, але, як і будь-які інші механізми, все - одно потребує перевірках.

  • Якщо ви купуєте старий автомобіль. Багато автолюбителів скептично ставляться до даного виду захисту, і колишній автовласник міг просто роз'єднати ланцюг.
  • На приладовій панелі загорівся значок. Система сама підкаже про неполадки і необхідності комплексного обстеження.
  • У разі ДТП. Особливо якщо частина подушок безпеки спрацювали. Їх і частина ланцюга необхідно буде замінити на нові.
  • Після закінчення часу. Будь-яка техніка має свій термін служби і система SRS не виняток. Якщо вашій машині вже більше 5 років, слід зробити діагностику і комплексно перевірити працездатність системи.

коли потрібна діагностика блоку srs airbag приклад

Instagram
@airbag__service