Україна, Київ, вул. Приколійна 21
ПН-ПТ: 9.00 - 19:00, СБ-НД: Вихідний

Термін придатності подушок безпеки в автомобілі

Залишіть
заявку
і отримайте наш оновлений прайс-лист зі зниженими цінами на всі послуги
Александр Никоненко
(10.11.2020)

З кожним роком автомобілі стають все надійніше і досконаліше. Але, тим не менш, щоб продовжити термін їх служби, необхідно регулярно проходити профілактику і ремонт комплектуючих вузлів авто. І якщо кожен водій знає, коли йому слід міняти масло, приводні ремені і т.д., то про те, що у подушок безпеки також є свій термін придатності, По закінченню якого вони потребують заміни, пам'ятають не всі.

Але дія системи Airbag теж не нескінченно. Прострочені пристрої, що вичерпали свій термін придатності, не зможуть забезпечити вам захист в разі небезпечної ситуації на дорозі. Тому кожен водій неодмінно повинен знати, скільки служать подушки безпеки, і як часто потрібно їх змінювати.

чи є у подушок безпеки термін придатності фото

Скільки років служать подушки безпеки

Всі робочі вузли автомобіля знаходяться в дії, і тому вони схильні до зносу. А подушки безпеки, навпаки, практично весь час проводять в сплячому режимі, активізуючись тільки в разі реальної небезпеки. Проте, вічно зберігати свою працездатність вони не можуть. 

Ось що відбувається з Airbag, коли закінчується термін їх придатності:

  1. Запав в піропатроні втрачає вибухові властивості, і він не може запустити газогенератор.
  2. Оболонка «стежується», і її розправлення ускладнюється.

Тобто подушка безпеки просто не розкриється, і життя всіх, хто знаходиться в автомобілі людей в разі ДТП виявляться під загрозою. Тому ви обов'язково повинні враховувати їх термін придатності, Щоб не піддатися непотрібного ризику. Ці дані можуть відрізнятися для авто кожної марки і дати випуску. 

термін служби подушки безпеки фото

Де і як можна дізнатися термін дії подушок безпеки вашого автомобіля:

  • Керівництво по експлуатації. Поряд з іншими технічними параметрами авто, ці дані обов'язково присутні в рекомендаціях по його експлуатації. Середній гарантований термін дії подушок безпеки в автомобілях, що зійшли з конвеєра до 1992р. – від 10 до 15 років. 
  • Довідники виробників в інтернеті. Якщо ви купили стару машину, керівництво на яку колишній господар не зберіг, пошукайте ці дані в мережі. В інтернеті є дублікати таких документів, що надаються виробниками.

В авто, вироблених після середини 90 - х, стоять більш досконалі подушки безпеки.  Їх термін придатності дорівнює термінам служби самого автомобіля. Але для контролю їх стану встановлені спеціальні датчики, що сигналізують про найменшому відхиленні від норми в їх роботі.

Як часто подушки безпеки потрібно міняти

Міняти подушки безпеки досить дорого. Але робити це потрібно не так вже й часто, і від їх справності може залежати ваше життя, тому економити тут не варто. 

Як часто потрібно заміна Airbag:

  • По закінченню терміну придатності. Тобто для випущених до 1992р. автомобілів – 1 раз в 10 - 15 років.
  • Після ДТП. Подушки безпеки спрацьовують тільки один раз, і після цього потрібно їх змінювати. 
  • При виявленні серйозної несправності. Якщо самодіагностика вказує на поломку, обов'язково слід звернутися в сервісний центр для розгорнутої перевірки Airbag. За допомогою спецобладнання там визначать ступінь несправності. Якщо поломка значна, і її не можна усунути, доведеться повністю міняти подушки безпеки.

чи потрібно міняти подушки безпеки фото

Деякі виробники радять діагностувати системи Airbag не рідше, ніж 1 раз в 7 років. Особливо ретельної перевірки вимагають автомобілі б / у перед покупкою, і машини, випущені в період між 2002 – 2015гг. Безліч марок авто в цей час комплектувалося бракованими подушками безпеки бренду «Takata», і згодом відгукувалися виробниками. Докладний список авто, що знаходяться в зоні ризику, ви можете знайти в мережі.

Міняти подушки безпеки самостійно не рекомендується. Це повинні робити тільки фахівці в сервісних центрах. Найменша неточність в демонтажі та встановлення може привести до мимовільного вистрілювання пристрою, що загрожує вам важкими травмами. Або до того, що в потрібний момент вони не розкриються. 

Тому по закінченню гарантійного терміну придатності подушок безпеки, а також у всіх перерахованих вище випадках, краще відігнати автомобіль в надійний автосервіс.
 

Instagram
@airbag__service