Україна, Київ, вул. Приколійна 21
ПН-ПТ: 9.00 - 19:00, СБ-НД: Вихідний

Які бувають види подушок безпеки в автомобілі

Залишіть
заявку
і отримайте наш оновлений прайс-лист зі зниженими цінами на всі послуги
Александр Никоненко
(01.09.2020)

З кожним роком сучасні автомобілі удосконалюються, стають більш комфортними і безпечними. Виробники постійно працюють над поліпшенням дизайну, модернізацією всіх вузлів авто, додаванням високотехнологічних функцій і звичайно ж, над підвищенням ефективності повітряних подушок безпеки.

Зараз навіть самі бюджетні автомобілі неодмінно мають як мінімум 2 подушки безпеки. А чим новіше модель авто і вище його клас, тим більша кількість Airbag входить в його комплектацію. Давайте подивимося, які типи і види подушок безпеки бувають в різних автомобілях, в яких частинах салону вони розташовуються, і для чого потрібна кожна з Airbag.

Де знаходяться і для чого призначаються різні типи і види airbag 

Розробники намагаються передбачити всі ситуації, ризики та загрози, яким можуть піддатися при ДТП знаходяться в салоні автомобіля люди. Шляхом багаторічних випробувань і ретельних розрахунків, їм вдалося визначити місця, де вони можуть знадобитися водієві і пасажирам при ударах з різних сторін. І тепер подушки безпеки чітко знаходяться саме там, де вони можуть принести найбільшу користь.

Де знаходяться подушки безпеки в автомобілі фото

Всі подушки безпеки можна розділити на 2 типу за принципом їх спрацьовування від спрямованості удару: фронтальні і бічні. Кожен тип Airbag має ряд знаходяться в різних місцях салону видів подушок безпеки, які потрібні для захисту різних частин тіла:

 1. Фронтальні подушки безпеки. Airbag цього типу потрібні для амортизації лобових ударів.
   
  • Для водія. Цей вид Airbag відноситься до обов'язкових для установки в кожному автомобілі. Знаходяться безпосередньо в рульовому колесі, і потрібні для оберігання водія від удару об нього головою або грудною кліткою.
    
  • Для переднього пасажира. Знаходиться на торпедо під бардачком. Єдина Airbag, що має функцію ручного відключення. Це потрібно для того, щоб убезпечити від удару повітряної подушкою дитини при перевезенні в дитячому автокріслі.
    
  • Колін водійська. Знаходиться під рульовою колонкою, і потрібна для запобігання травм колін і гомілок водія.
    
  • Коліну для переднього пасажира. Охороняє ноги сидить попереду пасажира від ударів, і знаходиться в панелі на рівні його колін.
    
 2. Бічні подушки безпеки. Airbag такого типу потрібні для того, щоб захистити знаходяться в салоні людей від травм при ударах в борт автомобіля.
   
  • Airbag сидінь. Як видно з найменування, вони знаходяться в спинках сидінь. Якщо в цій моделі автомобіля передбачена одна подушка безпеки цього виду, то вона знаходиться збоку під обшивкою водійського крісла. Але бувають моделі авто, в яких такими Airbag забезпечені і пасажирські сидіння, і їх кількість може доходити до 4 - х штук. Найпрогресивніші автомобілі забезпечені двокамерними подушками безпеки цього виду: нижня частина, більш щільна, призначена для захисту тазостегнового ділянки, а верхня, м'якше — живота і грудної клітини. 
    
  • Шторки. Airbag такого виду знаходяться над вікнами під обшивкою даху, або приховані в стійках. При бічних ударах розкриваються, і повністю закривають вікна, оберігаючи голови знаходяться в автомобілі людей від ударів об жорсткі поверхні і можливих поранень осколками скла.

   Де знаходиться подушка безпеки шторка фото
    
 3. Центральна Airbag. Інноваційний вид подушок безпеки, який автоконцерн Toyota ввів тільки в 2009 р. Вони знаходяться в підлокітнику і під обшивкою посеред заднього ряду крісел. Airbag центрального виду, спрацьовуючи, виявляються між знаходяться в салоні людьми і утримують їх на місці, не даючи навалюватися один на одного, і травмувати сидить поруч людини своєю вагою.

Як бачите, розробники передбачили практично всі ситуації і ризики, які тільки бувають при ДТП на дорогах. Завдяки їх зусиллям, подушки безпеки різних типів і видів знаходяться в автомобілі саме в тих місцях, де найбільш необхідні, і завжди готові прийти на допомогу в потрібний момент.

Instagram
@airbag__service