Україна, Київ, вул. Приколійна 21
ПН-ПТ: 9.00 - 19:00, СБ-НД: Вихідний

З якими несправностями в авто не можна їздити, а з якими можна

Залишіть
заявку
і отримайте наш оновлений прайс-лист зі зниженими цінами на всі послуги
Александр Никоненко
(05.05.2021)

Автомобілі, Як і всі механізми зі складним пристроєм, мають властивість зношуватися, ламатися і вимагати ремонту. Але, коли деякі їх вузли виходять з ладу, водії сприймають виникли несправності по - різному. Хто - то поспішає в автосервіс при найменших шумах в двигуні. А хто - то тягне до останнього, не думаючи, що керувати автомобілем в такому стані небезпечно, а в деяких випадках його навіть категорично заборонено використовувати.

Технічні несправності автомобіля – одна з частих причин виникнення аварійних ситуацій на дорозі. З - за неполадок, що заважають коректному управління, може постраждати безліч людей. Тому стан вашого транспортного засобу – не тільки ваша особиста справа. І кожен водій повинен перед виїздом ретельно перевіряти всі важливі вузли автомобіля, і обов'язково знати перелік несправностей, при яких його експлуатація заборонена.

З якими несправностями заборонено експлуатацію автомобіля

Найнебезпечніші несправності, при яких не можна використовувати автомобіль

Список несправностей, при яких заборонено експлуатувати транспортний засіб, визначений законодавством, і знаходиться в діючих Правилах дорожнього руху України. 

Перелік поломок різних вузлів автомобіля строго регламентований за ступенем важливості і впливу на безпеку обстановки на дорогах. У статті 31.6 ПДР перераховані найбільш загрозливі несправності, при виявленні яких категорично заборонена не тільки подальша експлуатація, а й подальший самостійний рух. Тобто до місця призначення: додому або в автосервіс, ви зможете дістатися тільки за допомогою евакуатора або буксировщика.

У цей список входить 5 несправностей, Що роблять неможливим коректне управління, і що становлять підвищену небезпеку для оточуючих:

  1. Гальмівна система. Неполадки з гальмами призводять до найбільшої кількості аварій: на їх частку припадає понад 40% ДТП за участю несправних автомобілів. Виявивши таку проблему, вам краще взагалі не виїжджати з дому. А якщо гальмівна система вийшла з ладу в дорозі, зупиніться і викличте евакуатор.

    Заборонено експлуатацію авто зі зламаними гальмами
     
  2. Рульове управління. Якщо забарахлило рульове управління, ви зобов'язані відразу ж припинити рух. І не тільки тому, що це заборонено ПДР. Керувати автомобілем, який погано слухається керма, небезпечно навіть на порожній дорозі, не кажучи вже про жвавих трасах.

    несправності рульового керування фото
     
  3. Зовнішні світлові прилади. На автомобілі обов'язково повинні діяти всі фари, стоп - сигнали і ходові вогні. Інакше він буде становити небезпеку для інших водіїв, які не зможуть розглянути його за умови поганої видимості. Так що рух на авто, що має таку несправність, заборонено в темний час доби і похмуру погоду.

    заборонено подальший рух з несправністю фар
     
  4. Склоочисник з боку водія. Ця заборона відноситься до водіння в негоді. Дощ або сніг, що обмежують огляд, не дають коректно оцінити навколишнє оточення, і авто з непрацюючим двірником з боку водія зупинить перший же співробітник поліції. Так що краще не чекати негоди, і при виявленні такої несправності відразу відправитися в сервісний центр. Інакше, якщо в дорозі вас застане негода, вам доведеться сидіти в машині до появи сонечка, або викликати буксировщик.

    не працюють двірники в автомобілі фото
     
  5. Зчіпний пристрій. Поширюється на автомобілі, що знаходяться в складі автопоїздів, або буксирують причепи. Такі транспортні засоби зобов'язані припинити рух в разі пошкодження зчіпного пристрою, і не рушати з місця до усунення проблеми.

    чи можна їхати зі зламаним зчіпним пристроєм

До другої групи входять несправності, при яких заборонена подальша експлуатація автомобіля, але до місця ремонту можна доїхати своїм ходом. Їх повний список можна знайти в статті 31.4 ПДР, а ми наведемо тільки найосновніші і часто зустрічаються:

  • колеса. Якщо шини зношені, мають зовнішні серйозні пошкодження, колеса погано зчіплюються з дорожнім покриттям. А коли на дисках присутні тріщини, деформації і бракує болтів, вони можуть відлетіти. Тому експлуатувати авто з такими несправностями заборонено.

    спущено колесо автомобіля фото
     
  • Контрольні датчики. Якщо лампочки, що сигналізують про стан вузлів автомобіля, не працюють, вони не зможуть попередити вас про виниклі проблеми і неполадки в системі. І до ремонту індикаторів експлуатація авто заборонена.

    не можна їхати з несправними контрольними датчиками
     
  • Коробка перемикання передач. Неможливість своєчасного перемикання передач чревата трагічними наслідками і призводить до аварійних ситуацій. До того ж навіть незначна несправність в КПП призводить до швидкого зношування трансмісії, і подальшого дорогого ремонту. Так що в інтересах оточуючих, а також самого водія, в цьому випадку експлуатація машини знаходиться під забороною.

    несправність у коробці перемикання передач
     
  • Ремені безпеки. Заборонено використовувати автомобіль, в якому ремені безпеки пошкоджені, і не можуть надійно фіксувати людину в кріслі. У разі такої поломки, необхідно відразу звернеться в спеціалізований сервіс для їх ремонту або розблокування.

    заборонено використовувати машину без ременів безпеки

Також, згідно ПДР, не можна експлуатувати автомобіль без дзеркал заднього виду, з непрацюючим звуковим сигналом, і покриттями скла, що утрудняють або обмежують огляд. 

Несправності авто, що не потрапляють під заборону ПДР

У встановлені законодавством обмеження на експлуатацію і подальший рух авто увійшли фактори, що порушують коректність водіння, і загрозливі всім учасникам дорожнього руху. Але існує ще ряд несправностей, які безпосередньо не пов'язані з управлінням транспортного засобу, але значно впливають на безпеку самого водія і його пасажирів.

Згідно із законом, їздити з такими поломками можна, але ось чи потрібно? Наведемо перелік «дозволених» несправностей, які можуть доставити вам проблеми різного ступеня складності.

  • Система автоматичного гальмування (ESP). Ця несправність не рахується критичної, і не є приводом для заборони експлуатації автомобіля. Але для водія, який не володіє достатнім досвідом екстремального водіння, система значно полегшує управління на обледенілому, мокрому або занесений снігом ділянці траси. Тому її вихід з ладу, зовсім непомітний на хорошій дорозі, з настанням негоди обов'язково дасть про себе знати. Так що, хоча без ESP і можна їздити, але з нею ви будете себе набагато впевненіше відчувати.

    несправність системи ESP приклад
     
  • Подушки безпеки (Airbag). Повітряні подушки безпеки щодня рятують життя людей. За час свого існування система Airbag повністю довела свою ефективність. Проте, її несправність не є беззастережною причиною для заборони експлуатувати автомобіль, і за законом можна вільно їздити і без неї.

    Але наявність подушок безпеки знижує ризик летального результату при ДТП майже на 70%. Чи будете ви відчувати себе захищеними, знаючи, що такий важливий пристрій не працює? Дорога сповнена небезпек і несподіванок. Тому краще не ризикувати, а при виявленні несправності в системі Airbag відразу ж відправлятися в надійний автосервіс для ремонту і відновлення подушок безпеки.

    чи можна їхати з несправними подушками безпеки

І наостанок назвемо ще пару несправностей, з якими їздити можна, але дуже вже некомфортно. У цей короткий список входять кондиціонер і механізм регулювання положення водійського крісла. І хоча експлуатувати авто з такими несправностями можна, і співробітники поліції навіть не звернуть на них уваги, задуха в салоні і незручне розташування за кермом можуть послабити увагу водія і привести до катастрофи.

Так що неважливих і другорядних несправностей автомобіля не буває. Будь-який збій в роботі механізмів загрожуватиме вашій безпеці. Тому ніколи не ігноруйте перші дзвіночки, що сигналізують про можливі поломки, і припиняйте експлуатувати машину аж до їх усунення.

Instagram
@airbag__service